ما 4 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

راهنمای طبقه بندی مطالب

جهت طبقه بندی اطلاعات در طول دو سال برنامه ریزی طبقه بندی های موجود در کشور و جهان بررسی شد . نشریه های موجود در کشور مثل نشریه ۱۶۷ سازمان مدیریت و برنامه و کتب مصالح موجود یا تکیه بر عناصر ساخت و یا بر طبقه بندی مصالح دارند که جوابگوی حجم داده های ساختمانی را نداشته و قابلیت گسترش نیز در آنها به وضوح دیده نشده است . با بررسی های انجام شده طبقه بندی جهانی MasterFormat که زیرنظر دو سازمان پژوهشی ( CSI & CSC) تدوین و انتشار یافته مورد مطالعه و پایه طبقه بندی مطالب قرار گرفت . MasterFormat یک لیست کامل بر اساس اعداد و عناوین است که بر اساس نتایج کارهای ساختمانی تدوین شده و جهت سازمان دهی راهنمای عملیات ساخت و مشخصات فنی و اطلاعات دقیق هزینه ساخت به کار گرفته می شود .
طبق این طبقه بندی کلیه مسائل و مصالح مربوط به ساختمان اعم از الزامات ؛ عملیات ساخت و مصالح و ... در 51 بخش طبقه بندی گشته است که 15بخش آن به عنوان رزرو جهت تکنولوژی های آینده در نظر گرفته شده است . هر فصل از مستر فرمت به زیرگروه ها تقسیم گشته که با در نظر گرفتن آنها کلیه بخش های در نظر گرفته شده نزدیک به 7500 بخش می باشند که در ساختار طراحی سایت این موضوع در نظر گرفته شده است . هر زیربخش توسط یک کد شناسائی می شود که نحوه کد گذاری نمودی از چارت درختی طبقه بندی اطلاعات می باشد . 
علاوه بر نظام طبقه بندی بر اساس دسته بندی جزئیات ، دسته بندی بر اساس تولید کنندگان و نوع محصول نیز از دیگر مزیت های سایت بوده که قابلیت انواع جستجو را برای کاربران افزایش می دهد و بدین ترتیب در هر حالت طبقه بندی اطلاعات ، امکان ورود به نوع دیگر طبقه بندی به صورت واضح وجود داشته و کاربر را با تولید کنندگان به صورت کاملاً محسوس مرتبط می سازد .

راهنمای جستجو در سایت

جهت یافتن موضوع یا مصالح مد نظر خود هم می توانید از بخش جستجو بر اساس سرفصل به زیرشاخه ها ورود پیدا کرده و موضوع مد نظر خود را بیابید و یا اینکه از طریق جستجوی سریع کلید واژه های مرتبط را جستجو نمایید . در بخش جستجوی با وارد کردن واژه های موضوع مد نظر تمامی مطالب موجود در سایت اعم از مشخصات فنی ؛ مقالات ؛ کتب و ... به ترتیب اولویت نمایش داده می شوند .
همچنین در بخش کلید واژه ها دسترسی سریع به بخش های پرمراجعه وجود دارد .

مطالب و مستندات

در هر یک از بخشهای طبقه بندی شده ؛ زیربخش ها ؛ اسپانسرها ؛ سایر تولید کنندگان ؛ مشخصات فنی و کتب و مقالات مرتبط قابل دسترسی می باشند که جهت دریافت اطلاعات می بایست عضو سایت باشید . 
با ورود به صفحه هر تولید کننده ؛ نمایه ؛ لیست محصولات (با جزئیات کامل) ؛ برشور الکترونیک ؛ اطلاعات تماس ؛ موقعیت جغرافیایی کارخانه و دفاتر فروش و ... در اختیار کاربران عضو قرار می گیرد . در بخش لیست محصولات ؛ مشخصات فنی ؛ تصویر و فیلم از محصول یا از روند اجرائی ؛ فایل CAD مشخصات و جزئیات نصب ؛ مدلهای سه بعدی (Revit ,Rhino ,3Dmax,Skectchup ) ؛ برشور و ... در اختیار کاربران عضو قرار گرفته است .

در خواست اطلاعات و مشاوره غیر حضوری

در صورتی که به علت تکمیل سایت در فازهای زمانی ؛ اطلاعات بخش مورد نظر شما هنوز وجود ندارد می توانید از طریق بخش درخواست اطلاعات ؛ موارد مورد نظر خود را اعلام نمائید تا با توجه به ضرورت تعدد درخواست ها آن بخش در دستور کار قرار گیرد و یا در صورت تمایل با تعرفه مشخص به صورت موردی فقط جهت شما تکمیل و در اختیارتان قرار گیرد . 
در بخش در خواست اطلاعات شما می توانید پروژه خود را به تیم تخصصی ما معرفی و فایل های مورد نیاز را ارسال نماييد تا با بررسی های لازم جزئیات و مطالب مورد درخواست در خصوص پروژه شما برایتان ارسال گردد . این روند قابل تعمیم به کل پروژه به صورت ارائه نقشه های اجرائی کامل نیز می باشد که با توجه به تعرفه ؛ هزینه خدمات از حساب کاربری شما کسر می گردد .

خدمات نوین سایت

عضویت در خبرنامه BTDS

BTDS در شبکه های اجتماعی

Google Plus Youtube Pinterest RSS
Top of Page